Zwrot podatku z uk

Chyba każdy uważa, że płaci za wysokie podatki. Ale dobra wiadomość jest taka, że część, a czasami nawet całość zapłaconego podatku dochodowego można odzyskać. Dla tysięcy Polaków, którzy wyjechali z kraju w poszukiwaniu pracy to dobra wiadomość. Zwrot podatku z UK można uzyskać nawet do pięciu lat wstecz. Niestety wiele osób o tym nie wie, albo wie, ale uważa, że proces zwrotu jest skomplikowany i czasochłonny i z tego powodu nawet nie próbuje go odzyskać. A wystarczy tylko zebrać trochę dokumentów i informacji, aby cieszyć się z odzyskanych pieniędzy, często niemałych. Na tej stronie zawarte są wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby bez problemu otrzymać zwrot podatku z UK.

Jeśli praca jest legalna, każdy pracodawca już od pierwszej wypłaty potrąca z niej zaliczkę na podatek, którą odprowadza do urzędu skarbowego (Inland Revenue).  Angielskie prawo podatkowe przewiduje pewną kwotę, którą w skali roku można zarobić bez opodatkowania. Jeśli dochód przekroczy tę kwotę, nastąpi zwrot tylko części zapłaconej zaliczki. Zwrot podatku z UK następuje na podstawie rocznego zeznania podatkowego składanego do urzędu skarbowego (właściwego dla miejsca zatrudnienia) w formie deklaracji podatkowej. Deklaracji tej dokonuje się na podstawie dokumentów wystawianych przez pracodawcę. Kwota, którą można odzyskać zależy głównie od wysokości zarobków i zapłaconego podatku.

Po dokonaniu rozeznania i zapoznania się z procesem, ubieganie się o zwrot podatku z UK nie powinno przysporzyć większych trudności. Pierwszym krokiem jest  skompletowanie wymaganych dokumentów. O tym, jakie dokumenty są potrzebne, przeczytasz na tej stronie. Następnie trzeba zdecydować, czy o zwrot będzie się ubiegać samodzielnie, czy skorzysta się z pomocy profesjonalnej firmy. W pierwszym przypadku plusem jest to, że nie trzeba płacić prowizji za usługę, ale za to jest wiele minusów, takich jak samodzielne skompletowanie i wypełnianie formularzy, ich dostarczenie w odpowiednie miejsce, pozostawanie w kontakcie z urzędem w celu monitorowania i przyspieszania procesu zwrotu i inne. Przy wynajęciu profesjonalnego pośrednika, czynności ograniczą się tylko do podpisania formularzy i zebrania potrzebnych dokumentów . W przypadku błędów czy biurokratycznego bałaganu, nie będzie się skazanym na samodzielną batalię z urzędem.